MyMenu1

poniedziałek, 3 października 2016

Sale Sharks zwyciężyli 200 razy


W ostatnią sobotę miałem przyjemność obserwować wspaniały mecz piątej kolejki Aviva Premiership, który odbył się na AJ Bell Stadium. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Sale Sharks pokonali Leicester Tigers. Było to 200 zwycięstwo Rekinów w najbardziej elitarnej lidze Anglii. 

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy – Mike Philips zdobył przyłożenie w 5 minucie a Will Addison celnie egzekwował podwyższenie. Goście odpowiedzieli niemal natychmiast – bezwzględnie wykorzystali błędy Sharks i w przeciągu 7 minut zdobyli aż 17 punktów (2 przyłożenia, 2 podwyższenia i karny). Niedługo później miejscowa ekipa ochłonęła i zrewanżowała się tym samym. Przyłożenia zdobyli rewelacyjnie grający skrzydłowy Paolo Odogwu oraz center Johny Leota. Niezawodny Addison dołożył 7 punktów z podstawki (2 podwyższenia i karny) i po 30 minutach rugbiści Sale prowadzili 24:17. 

Owen Williams zmniejszył różnicę do jednego oczka, jednak akcja za 7 (Halani Aulika i Will Addison) zapewniła miejscowym bezpieczną przewagę. Tigers nie zamierzali się jednak poddawać. Na 12 minut przed końcem znów doszli rywala na 1 punkt. Zawodnicy Sale przetrzymali napór gości i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa. Will Addison ustalił wynik spotkania na 34:30, celnie kopiąc karnego w 75. minucie. Na trybunach wybuchła prawdziwa euforia. Sale Sharks pokonali Leicester już trzeci raz z rzędu – ostatni raz taka sztuka udała im się 40 lat temu!

Wygląda na to, że zespół Steve’a Diamonda zaczyna się zgrywać. Kibice z Manchesteru wreszcie mogą spojrzeć w przyszłość z nieco większą nadzieją. Poprzednie mecze nie należały bowiem do najbardziej udanych. Wygrana nad dobrze dysponowanym zespołem Leicester sugeruje jednak, że AJ Bell Stadium podobnie jak w ubiegłym sezonie będzie trudną twierdzą do zdobycia.

Poniżej skróty z meczu, a pełne spotkania dostępne są na oficjalnej stronie Aviva Premiership.