MyMenu1

niedziela, 25 stycznia 2015

Znamy ćwierćfinalistów Champions Cup


Po emocjonujących meczach grupowych wyłonieni zostali ćwierćfinaliści Champions Cup. W ósemce najlepszych europejskich klubów znalazły się cztery zespoły z Anglii, trzy z Francji i jeden z Irlandii. Poza burtą pozostało kilka potęg m.in. Munster, Ulster i Toulouse.

„Grupę śmierci” zwyciężył zespół ASM Clermont Auvergne, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał Saracens 18:6. Mimo porażki Anglicy zakwalifikowali się do fazy play-off jako jedna z ekip wchodząca z drugiej pozycji. Leinster i Wasps awansowali z grupy drugiej. Warto dodać, że Wasps zgromadzili tyle samo punktów, co Harlequins (18) i mimo, że zwyciężyli zaledwie trzy spotkania przeszli do dalszej fazy turnieju. Harlequins odpadli, chociaż wygrali cztery mecze. W grupie trzeciej pierwsze miejsce zajął Toulon, który zdominował rywali i wypracował aż 9-punktową przewagę nad drugim zespołem w tabeli – Leicester Tigers. W grupie czwartej dość niespodziewanie zwyciężyła drużyna Bath, która po dramatycznym meczu pokonała Glasgow Warriors 20:15. „Pewniak” jakim zdawał się być zespół Toulouse został pogrążony przez swoich rodaków z Montpellier, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju (27:26) i wyeliminowali czterokrotnych mistrzów Heineken Cup. Z piątej grupy do ćwierćfinałów zakwalifikowali się Racing Metro 92 i Northampton Saints. W spotkaniu o pierwsze miejsce Francuzi ograli angielskich rywali na Franklin’s Gardens aż 8:32.

Mecze fazy play-off odbędą się w pierwszy weekend kwietnia. Francuskie zespoły będą gospodarzami we wszystkich francusko-angielskich pojedynkach, zapowiadają się więc bardzo ciekawe mecze. Poniżej zestawienie ćwierćfinałowych par.Racing Metro 92 – Saracens
Toulon – Wasps
ASM Clermont Auvergne – Northampton Saints
Leinster - Bath