MyMenu1

wtorek, 16 grudnia 2014

Oxford pokonał CambridgePodobnie jak przed rokiem, także tym razem drużyna Oxfordu zwyciężyła uniwersytecką batalię i pewnie pokonała Cambridge, przedłużając zwycięską passę do pięciu spotkań. Widowisko było dość jednostronne, a wynik 43:6 jest największym zwycięstwem w 133-letniej historii.

Początek spotkania należał do jasnoniebieskich, ale defensywa graczy w ciemnoniebieskich koszulkach Oxfordu była bardzo skuteczna. Pierwsze punkty, po ładnej indywidualnej akcji zdobył Sam Egerton - zawodnik, który w zeszłorocznym meczu został ukarany czerwoną kartką. George Cullen dodał 2 punkty z podwyższenia a Donald Stevens odpowiedział dwoma karnymi dla Cambridge. Przewaga ekipy Oxfordu stawała się jednak coraz bardziej wyraźna. Alexander Macdonald zdobył przyłożenie, a Cullen dołożył 5 punktów z kopów (karny i podwyższenie). Po 40. minutach ciemnoniebiescy prowadzili 17:6.

Po zmianie stron Oxford systematycznie powiększał przewagę. Przyłożenia zdobyli Tom Reeson-Price, Ian Williams, Gus Jones oraz bardzo skuteczny George Cullen, który łącznie zgromadził aż 18 punktów. Zwycięstwo było szczególnie przyjemne dla filara Oxfordu Lewisa Andersona, który jako pierwszy zawodnik w historii starć (sięgającej 1872 roku), zapisał na swoim koncie 5 wygranych z rzędu.

Jak zwykle, Varsity Match cieszył się dużym zainteresowaniem. Ponad 25 000 kibiców zasiadło na trybunach stadionu Twickenham w czwartkowe popołudnie. Dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć meczu poniżej link do Youtube.