MyMenu1

niedziela, 15 czerwca 2014

Południowa półkula znów lepsza


Mimo że czerwcowe testmecze jeszcze się nie skończyły, już teraz wiadomo, że Południowa Półkula kolejny raz okaże się lepsza. Europejskie reprezentacje, mimo dzielnej walki, musiały uznać wyższość gospodarzy. Jedynie Irlandia może zapisać na swoim koncie tryumf – podopieczni Joe Schmidta dwukrotnie pokonali zespół Argentyny (17:29 i 17:23).

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyły pojedynki Anglii z Nową Zelandią. Drużyna Stuarta Lancastera zaprezentowała się bardzo dobrze. W obu spotkaniach grała na wysokim tempie i sprawiała mistrzom świata wiele kłopotów, dominując na boisku przez długie okresy czasu. Mimo świetnej postawy angielskich rugbistów, to zawodnicy All Blacks dwukrotnie okazali się lepsi (20:15 i 28:27). Nowa Zelandia nie ustrzegła się jednak błędów i musiała się sporo natrudzić, aby pokonać rywali, ale gdy gra układała się jak należy najlepsza drużyna na świecie była nie do zatrzymania. 

Francja nadal znajduje się w kryzysie – w pierwszym meczu została rozbita przez Australię 50:23, a tydzień później, w niezbyt ciekawym spotkaniu uległa 6:0. Walia również nie zaliczy wyjazdu do udanych – przegrała z silnym zespołem RPA 38:16. Za tydzień stanie przed szansą na rewanż, ale nie sądzę by mogła zagrozić ekipie Springboks.

Włochy musiały uznać wyższość rugbistów z Fidżi (25:14) oraz Samoa 15:0. Za tydzień Azzurri zmierzą się z zespołem Japonii, który z roku na rok jest coraz lepszy i wielkimi krokami zbliża się do światowej czołówki.

Dwa zwycięstwa na swoim koncie zanotowała Szkocja. Pokonała USA 6:24 i Kanadę 17:19. Przed ekipą Verna Cottera stoi jednak dużo trudniejsze zadanie, czekają ją bowiem starcia z Argentyną i RPA.

Poniżej kilka fragmentów z meczów pierwszej i drugiej rundy.