MyMenu1

poniedziałek, 9 września 2013

The Rugby Championship – runda 3


Po trzeciej rundzie Rugby Championship dwie ekipy pozostają niepokonane. Nowa Zelandia zwyciężyła Argentynę 28:13. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych i w grę obu drużyn wdarło się sporo błędów. Słowa uznania za ambitną postawę należą się Argentyńczykom. All Blacks, jak na swoje standardy, zagrali nieco poniżej możliwości. Niewystarczająco dostosowali taktykę do pogody, co sprawiło, że wiele ich akcji kończyło się przez niedokładne operowanie piłką. Kolejny raz znakomicie zagrał Kieran Read, jednak kibiców zmartwi fakt, że Richie McCaw doznał kontuzji kolana i nie wystąpi za tydzień.


Reprezentacja RPA wygrała na wyjeździe z Australią 12:38 i po trzech kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Młynarze Springboków zdecydowanie zdominowali rywali, co pozwoliło na budowanie skutecznych ataków. Ostatecznie rugbiści RPA zdobyli aż cztery przyłożenia, ani razu nie pozwalając przeciwnikom przedrzeć się na własne pole punktowe.


Najbliższa sobota (14.09.13) zapowiada się niezwykle ciekawie. Nowa Zelandia podejmuje RPA w meczu, który może zadecydować o zwycięstwie w turnieju. W drugim spotkaniu Australia i Argentyna będą szukać pierwszego zwycięstwa. Kto jest waszym faworytem?