MyMenu1

poniedziałek, 22 lipca 2013

Kolekcja rugbowych znaczków pocztowych

Kilka miesięcy temu przedstawiłem moją kolekcję odznak rugbowych. Zbiór stale się powiększa, a w ostatnim czasie udało mi się dodać kilka ciekawych eksponatów. Oprócz pinów interesują mnie również inne pamiątki związane z rugby. Dziś chciałbym przedstawić nieco skromniejszą, ale równie interesującą kolekcję rugbowych znaczków pocztowych.

Aktualnie zbiór liczy sobie ponad 100 egzemplarzy z 17 krajów. Do szczególnie ciekawych należą dwa okazy uznawane za najstarsze oficjalnie rugbowe znaczki pocztowe – rumuński z 1944 roku oraz z Fidżi z 1951 roku. Posiadam także kilka atrakcyjnych bloczków, z których najciekawiej prezentują się nowozelandzkie.

W przeciwieństwie do innych dziedzin, filatelistyka daje rzadką możliwość stworzenia całkowicie kompletnej kolekcji, czyli zgromadzenia wszystkich okazów, jakie kiedykolwiek zostały wydane. Z moich informacji wynika, że obecnie istnieje kilkaset znaczków związanych z rugby. Mam nadzieję, że kiedyś zdołam zdobyć wszystkie.
Poniżej przedstawiam zdjęcia większości z dotychczasowych eksponatów, a rugbowych pasjonatów gorąco zachęcam do przedstawienia własnych zbiorów, w których z pewnością znajdują się prawdziwe perełki.