MyMenu1

poniedziałek, 22 października 2012

Nowa Zelandia zatrzymana

Przed sobotnim meczem z Australią, Nowa Zelandia była bardzo blisko ustanowienia kolejnego rekordu w rugby. Ekipa All Blacks, która miała na swoim koncie 16 zwycięstw z rzędu, potrzebowała dwóch wygranych, aby wyrównać rekord najdłuższej serii zwycięskich spotkań na arenie międzynarodowej. Litwini, którzy zdołali pokonać rywali 18 razy z rzędu mogą spać spokojnie. Ich osiągnięcie jeszcze przez jakiś czas pozostanie niezagrożone. 

Starcie Wallabies z All Blacks zakończyło się remisem 18:18. Wszystkie punkty zostały zdobyte z kopów na bramkę. Żadna ze stron nie była w stanie przełamać obrony przeciwnika. Z wyniku na pewno bardziej zadowoleni są Australijczycy, którzy nadal borykają się z kontuzjami. Przed meczem niewielu ekspertów wierzyło, że będą w stanie zatrzymać potężnych All Blacks. 

Mimo że zwycięska seria mistrzów świata została przerwana, to mecz był okazją do innej niezwykłej uroczystości. Nowozelandzki młynarz, Keven Mealamu, został trzecim zawodnikiem All Blacks, który rozegrał 100 oficjalnych meczów międzypaństwowych. To fantastyczne osiągnięcie jednego z najlepszych młynarzy w historii! Zaledwie 22 rugbistów rozegrało 100 lub więcej meczów na arenie międzynarodowej. Gratulacje!