MyMenu1

środa, 10 października 2012

Krótkie podsumowanie Aviva Premiership

Sześć kolejek Aviva Premiership za nami. Najważniejsze europejskie rozgrywki ligowe zostają zawieszone na dwa tygodnie. W tym okresie uwagę kibiców przykuje Heineken Cup. Pora na krótkie podsumowanie. 

Kibice angielskiej Premiership nie mogli narzekać na nudę. Tegoroczne rozgrywki, w każdej z sześciu rund, dostarczały wielu emocji i obfitowały w zaskakujące rezultaty. Liga jest w tym roku bardzo wyrównana, a mecze stoją na wysokim poziomie. Jak na razie, najwięcej powodów do zadowolenia mają zawodnicy Northampton Saints, którzy zwyciężyli sześć spotkań i z dorobkiem 22 punktów zajmują obecnie pierwsze miejsce. Za nimi uplasowały się ekipy Harlequins, Leicester Tigers i Saracens. Wszystkie mają po 20 punktów i bez wątpienia będą starały się pozostać w strefie play-off. O ile gra pierwszych trzech drużyn jest bardzo widowiskowa, to styl Saracens nie należy do najbardziej porywających. Ich główna broń to Charlie Hodgson, który skutecznie wykorzystuje większość kopów na bramkę. 

W środkowej części tabeli znajdują się Gloucester, Exeter Chiefs, Bath oraz London Wasps. Drużyny te z pewnością będą próbowały dostać się do pierwszej czwórki, jednak celem minimum będzie miejsce wśród najlepszej szóstki, co zapewni grę w następnym sezonie Heineken Cup. Miejsca 9-11 zajmują kolejno Worcester Warriors, London Welsh oraz London Irish. Najbardziej zadowolony ze swojej pozycji jest zapewne beniaminek ligi, który ma na koncie dwa zwycięstwa i 10 przyłożeń. Stawkę zamyka drużyna Sale Sharks, której słaba forma jest największym zaskoczeniem zarówno dla kibiców, jak i ekspertów. Sharksi przegrali wszystkie dotychczasowe mecze i jak na razie zdobyli zaledwie jeden punkt. 

Jak wspomniałem wcześniej, do emocji związanych z Aviva Premiership powrócimy 26 października, a najbliższe dwa weekendy zarezerwowane są na walkę o prymat w Europie w Heineken Cup i Amlin Challenge Cup.