MyMenu1

czwartek, 25 października 2012

Heineken Cup - runda 2

Zakończyła się druga runda Heineken Cup. Jak zawsze, rywalizacja europejskiej elity, dostarczyła wielu emocji. Następne mecze zostaną rozegrane w grudniu, myślę więc, że nadszedł odpowiedni moment na krótkie podsumowanie.

Grupa 1
Liderami w grupie pierwszej są rugbiści Saracens, którzy pokonali Francuzów z Racing Metro 30:13. Mecz odbył się w Belgii, a stadion w Brukseli był dwunastym obiektem, na którym w tym sezonie występowali Saracens. W drugim spotkaniu, ekipa Munster zwyciężyła drużynę z Edynburga 33:0. Szkoci nie mogą zaliczyć początku turnieju do udanych. Oba mecze przegrali do zera.

Grupa 2
W grupie drugiej zawodnicy Stade Toulouse musieli się sporo natrudzić, aby w wyjazdowym meczu pokonać włoski zespół Benetton Treviso. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 18:9, ostatecznie musieli jednak uznać wyższość rywali i ulegli 21:33. W drugim spotkaniu ekipa Leicester Tigers pokonała Ospreys 39:22. Obie drużyny grały ze zmiennym szczęściem i po dwóch kolejkach tracą trzy punkty do lidera Stade Toulouse.

Grupa 3
Mistrzowie Anglii - Harlequins, pokonali na wyjeździe zespół Connacht 22:30 i z czteropunktową przewagą zajmują pierwsze miejsce w grupie. Za nimi z dorobkiem pięciu punktów znajduje się zespół Biarritz, który pokonał włoską ekipę Zebre 38:17.

Grupa 4
W grupie czwartej liderem jest zespół Ulster, który w tym sezonie zwyciężył wszystkie swoje mecze, zarówno w lidze jak i w Heineken Cup. Ostatnią „ofiarą” Irlandczyków padli rugbiści Glasgow Warriors, którzy ulegli 8:19. W drugim meczu, Francuzi z Castres pokonali rewelację ligi angielskiej Northampton Saints 21:16.

Grupa 5
Clermont Auvergne jest jedynym zespołem w turnieju, który zainkasował maksymalne dziesięć punktów. W ostatnim meczu Francuzi pokonali na wyjeździe Exeter Chiefs 12:46. Za nimi z dorobkiem ośmiu punktów znajdują się mistrzowie - Leinster. Irlandczycy zwyciężyli Scarlets 13:20.

Grupa 6
W grupie szóstej z dorobkiem dziewięciu punktów przewodzi Toulon. Drużyna Jonnego Wilkinsona pokonała w Cardiff zespół Blues 14:22. Za Francuzami z czterema punktami na koncie znajdują się Sale Sharks i Montpellier. Stawkę zamyka Cardiff Blues. Rugbiści z Montpellier zwyciężyli Sale Sharks 33:18.

Póki co faworyci nie zawodzą, ale rywalizacja jak co roku jest bardzo zacięta. Poniżej tabele wszystkich grup po dwóch kolejkach.