MyMenu1

środa, 17 października 2012

Heineken Cup - runda 1

Pierwsza runda Heineken Cup, jak co roku dostarczyła wiele emocji. Zapowiada się zacięta walka o najwyższe laury w Europie. Pretendentów do tytułu jest kilku. Faworytami tradycyjnie są Leinster i Stade Toulouse, ale wiele innych drużyn ma potencjał wystarczający do zdobycia pucharu.

W grupie pierwszej Saracens zaczęli od wysokiego zwycięstwa na wyjeździe rozbijając Edinburgh 45:0. W drugim meczu, francuska ekipa Racing Metro pokonała Munster 22:17.

W grupie drugiej dobrze zaprezentował się zespół Ospreys, który wyraźnie pokonał włoski Benetton Treviso 38:17 a rugbiści Toulouse zwyciężyli Leicester Tigers 23:9.

W grupie trzeciej, mistrzowie Anglii - Harlequins wysoko pokonali Biarritz 40:13, a irlandzki zespół Connacht wygrał z debiutującą w turnieju drużyną Zebre 19:10.

W grupie czwartej ekipa Ulster zwyciężyła Castres 41:17, a niepokonani w tym sezonie Northampton Saints musieli się sporo namęczyć aby pokonać ambitnych Szkotów. Glasgow Warriors prowadzili 0:15, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość rywali i ulegli 24:15.

W grupie piątej, debiutujący Exeter Chiefs byli o włos od sprawienia niespodzianki. Mistrzowie - Leinster z trudem pokonali ambitnych Anglików 9:6. Francuski Clermont Auvergne nie miał kłopotów z pokonaniem Scarlets (49:16).

W grupie szóstej, w bardzo emocjonującym meczu, o którym pisałem w moim poprzednim poście, Sale Sharks zwyciężyli Cardiff Blues 34:33. W drugim spotkaniu, rugbiści Toulon, którzy są w tym sezonie w bardzo dobrej formie pokonali Montpellier 37:16.

Wysokie zwycięstwa Saracens, Harelquins, Ulster i Toulon mogą świadczyć o tym, że ekipy te będą liczyć się w stawce. Duży hart ducha pokazały także zespoły Northampton Saints i Sale Sharks, które zdołały odrobić sporą stratę punktową. W najbliższy weekend dalszy ciąg emocji. Kto jest waszym faworytem?