MyMenu1

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Rugby Championship - runda 1

Rugby Championship - turniej z udziałem elity światowego rugby, wystartował w sobotę (18.08.2012). W pierwszej rundzie, Australia podejmowała w Sydney Nową Zelandię. Pomimo faktu, że spotkanie toczyło się między dwoma najlepszymi drużynami na świecie, mecz obfitował w sporą ilość prostych, niewymuszonych błędów. Ostatecznie to ekipa All Blacks precyzyjniej wykorzystała nadarzające się okazje i mistrzowie świata schodzili na przerwę prowadząc 10-18.
W drugiej połowie Wallabies zmniejszyli różnicę do 5 punktów. Goście nie pozwolili jednak odebrać sobie zwycięstwa. Dan Carter, celnie egzekwując karnego w ostatniej minucie, odebrał gospodarzom punkt bonusowy. Mecz zakończył się zwycięstwem Nowej Zelandii 27-19.

W drugim meczu pierwszej kolejki, ekipa RPA podejmowała Argentynę. Podobnie jak poprzednie spotkanie, również ten pojedynek nie należał do najpiękniejszych. Obie drużyny grały w podobnym stylu, preferując siłowe rozwiązania. Mimo ambitnej postawy Argentyńczyków, ekipa Springboks nie pozostawiła wątpliwości kto jest lepszy, pewnie zwyciężając 27-16.

Za tydzień mecze rewanżowe: Nowa Zelandia - Australia i Argentyna - RPA. Każda z drużyn będzie chciała wyeliminować błędy i lepiej wykorzystać posiadany potencjał. Czy All Blacks i Springboks ponownie zwyciężą? O tym przekonamy się już wkrótce.