MyMenu1

niedziela, 1 lipca 2012

London Welsh dołączą do Aviva Premiership

Drużyna London Welsh świętuje awans do Aviva Premiership! Mimo że od zakończenia sezonu minął ponad miesiąc dopiero wczoraj okazało się, że Newcastle Falcons opuszczą szeregi Premiership, a na ich miejsce wejdzie debiutująca w najwyższej klasie rozgrywkowej ekipa London Welsh. Mistrzom RFU Championship początkowo odmówiono awansu, ponieważ klub nie dysponował obiektem spełniającym kryteria przyjęte przez RFU. Wyglądało więc na to, że Newcastle utrzyma się w lidze, mimo zakończenia sezonu na ostatnim miejscu. Po rozpatrzeniu odwołania od decyzji, okazało się jednak, że standard Kassam Stadium, gdzie na co dzień gra piłkarska drużyna Oxford United jest wystarczający. Już wkrótce (4 lipca) przekonamy się, kto będzie pierwszym przeciwnikiem beniaminka. 

Na zakończenie kilka faktów z historii London Welsh. Klub powstał w 1885 roku i w założeniu miał zrzeszać walijską społeczność mieszkającą w Londynie i okolicach. Mimo że pierwszy zespół jest obecnie w pełni profesjonalny, klub nadal prowadzi kilka amatorskich ekip grających w niższych ligach. Przez lata działalności, London Welsh wyszkolili wielu wybitnych rugbistów. Wśród wychowanków jest ponad 170 reprezentantów Walii i ponad 40 British Lions. W 1971 roku aż siedmiu zawodników Lwów Brytyjskich pochodziło z London Welsh. Pozostaje to rekordem do chwili obecnej. 

Mimo że z awansem ekipy do Aviva Premiership było trochę zamieszania, to mam nadzieję, że dołączenie do grona najlepszych korzystnie wpłynie zarówno na klub, jak i na angielską ligę. Z niecierpliwością czekam na mecz Sale Sharks - London Welsh.