MyMenu1

czwartek, 26 kwietnia 2012

Zapowiedź półfinałów Heineken Cup

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo emocjonująco. W sobotę, w półfinale Heineken Cup Ulster podejmie Edinburgh - ekipę, która jak na razie sprawiła największą niespodziankę turnieju. W drodze do półfinału wyeliminowała czterokrotnego zwycięzcę - Stade Toulouse. Edinburgh już teraz może zaliczyć turniej do udanych, jest to pierwsza szkocka ekipa, która znalazła się w półfinałach. Jeśli uda im się pokonać rywali, będzie to historyczny sukces nie tylko dla drużyny z Edynburga, ale także dla całego szkockiego rugby. W tym pojedynku to Ulster jest jednak zdecydowanym faworytem. Irlandczycy na swojej drodze pokonali już jednego z najbardziej niebezpiecznych przeciwników - Munster, jeśli więc nie uda im przejść do kolejnej fazy turnieju, z pewnością uznają to za niewykorzystaną szansę.

W niedzielnym półfinale, obrońca pucharu – Leinster – zagra z francuską drużyną Clermont Auvergne. Oba zespoły radzą sobie bardzo dobrze w swoich ligach (Leinster jest na pierwszym miejscu, a Clermont na drugim), będzie to więc mecz na szczycie. Clermont wystąpi osłabione, jeden z kluczowych zawodników David Skrela nadal nie wyleczył kontuzji jakiej nabawił się podczas ćwierćfinału. Ten fakt przemawia na korzyść Irlandczyków, jednak zwycięstwo we Francji nigdy nie należy do łatwych. 

Jeśli zarówno Ulster, jak i Leinster wygrają mecze, będzie to dopiero drugi przypadek w historii, gdy w finale naprzeciw siebie staną dwie drużyny z jednego kraju. Wcześniej w sezonie 2002/2003 dokonały tego francuskie ekipy Toulouse i Stade Francais. Czy do tego dojdzie przekonamy się już za kilka dni.