MyMenu1

piątek, 6 kwietnia 2012

Salford City Stadium - nowym domem Sale Sharks

Sportowy świat północno-zachodniej Anglii, przez ostatnie dni mówił tylko o jednym. Sale Sharks przenoszą się na nowy stadion. Informacja została oficjalnie potwierdzona na konferencji prasowej. Po dziewięciu latach spędzonych w Stockporcie, Sharksi zdecydowali się na zmianę stadionu. Na Edgeley Park zobaczymy jeszcze tylko dwa mecze, nowy sezon rozpocznie się w Barton na Salford City Stadium. Nowoczesny obiekt, który niedawno został oddany do użytku będzie wykorzystywany przez dwie drużyny - Sale Sharks i grającą w rugby trzynastoosobowe Salford Reds.
Decyzja o przeprowadzce została entuzjastycznie przyjęta. Zarówno eksperci, jak i większość kibiców uważają, że nowy obiekt wpłynie korzystnie na obraz klubu i pomoże w realizacji zamierzeń Steve'a Diamonda. 

Na konferencji prasowej dyrektor generalny klubu, po raz kolejny wspomniał o metamorfozie, w trakcie której znajdują się Sharksi. Celem jest zbudowanie potęgi w północno-zachodniej Anglii. Sale Sharks w przeciągu czterech lat mają stać się zespołem walczącym o najwyższe laury zarówno w Aviva Premiership, jak i na arenie europejskiej. Jeśli uda się zrealizować ten plan, obiekt będący w stanie pomieścić 20 000 kibiców z pewnością okaże się przydatny.

Pierwszy mecz na Salford City Stadium przewidziano na sierpień 2012, przeciwnikiem będzie ekipa Leinster.