MyMenu1

niedziela, 18 marca 2012

Walia zdobywa Grand Slam

Walia - zwycięzcy Six Nations 2012, photo: http://www.planetrugby.com/
Turniej o Puchar Sześciu Narodów dobiegł końca. Triumfatorem została Walia, która wygrała wszystkie mecze, w ostatnim pokonując Francję 16:9. Jest to trzeci Grand Slam tego zespołu w ostatnich siedmiu latach. Młoda walijska drużyna przez cały turniej prezentowała dobrą grę. Mimo kilku kontuzji była w stanie skutecznie zastąpić brakujących zawodników. Gratulacje dla trenera Warrena Gatlanda i jego zespołu, który kolejny raz potwierdził swój olbrzymi potencjał.

Drugie miejsce zapewniła sobie Anglia pewnie wygrywając z Irlandią w Londynie 30:9. Drużyna Stuarta Lancastera, zwyciężyła w czterech z pięciu meczów i z pewnością może zaliczyć turniej do udanych. Dobry wynik będzie działał na korzyść trenera, który przejął ekipę po rezygnacji Martina Johnsona i jest jednym z kandydatów do objęcia posady na stałe.

W meczu o drewnianą łyżkę po raz kolejny zmierzyły się ze sobą ekipy Włoch i Szkocji. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali w Rzymie 13:6. Był to siódmy z rzędu przegrany przez Szkotów mecz. 

Jak co roku turniej dostarczył wielu emocji. Mogliśmy oglądać bardzo dobre, stojące na najwyższym poziomie rugby.  Teraz uwaga kibiców powróci do zawodów klubowych w Aviva Premiership, RaboPro12 czy Heineken Cup.
Poniżej ostateczna tabela turnieju:
1. Walia
2. Anglia
3. Irlandia
4. Francja
5. Włochy
6. Szkocja